Oldalunk sütiket használ a jobb működés érdekében. Amennyiben itt marad az oldalon, vagy bezárja ezt a figyelmeztetést, Ön elfogadja ezt. További infók

A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  itt .

Az éremért veszített a Tamás-Sánduly páros!

19 Nov
  • Megtekintve: 78

Campulung Muscel adott otthont az U21-es egyéni országos döntőnek, csapatunk részéről Tamás Szabolcs, Sánduly Levente, Medvés Antal és Balázs Csaba volt érdekelt, a kiélezett mezőnyben megmutatták a fiuk, hogy a legjobbak között a helyük, a páros versenyszámban a negyeddöntőig sikerült jutni a Tamás-Sánduly duónak.

Az egyéni versenyszámban mind a négy játékosunk a selejtező csoportokkal kezdett, Tamás Szabolcs hibátlan első napot produkálva nyerte meg csoportját, 3-1 arányban legyőzve a bukaresti Ursut-ot és a buzau-i Vrabie-t, Sánduly Levente és Medvés Antal pedig csoportmásodikként kvalifikálta magát a főtáblára, Balázs Csabának nem sikerült kijutnia erős csoportjából. A főtábla első fordulójában Sánduly remekül indult a cariova-i Bogdan ellen, elhúzott két szettre, de az oltyán megfordította az állást és három szettet nyert zsinórban. Leventének sikerült felállni és kiegyenlíteni az állást, a hetedik, döntő szettben azonban elfogyott Levente türelme, így 4-3-as eredménnyel búcsúzni kényszerült. Tamás a bukaresti Dumitrescu ellen sokszor produkált látványos játékot, de a döntő helyzetekben rendre könnyen hibázott, így 4-1-es vereséggel ő is kiesett. Hasonlóan járt Medvés is a slatina-i Radoi ellen, az első szettet sikerült megnyernie, de a negyedik kiemelt magasabb tempóra kapcsolt és szintén 4-1-es eredménnyel búcsúztatta Tónit a legjobb tizenhattól.

A páros versenyszámban a Tamás-Sánduly páros a legjobb tizenhat között nagyot alakítva szerezte meg a továbbjutást, a Bogdan-Radoi páros két szettes előnyét sikerült megfordítani és 3-2-es győzelemmel a legjobb nyolc közé jutni. A negyeddöntőben az első szett a mi javunkra fordult, de a későbbi ezüstérmes Tomica-Movileanu páros lassan felőrölte Szabolcsék idegeit és 3-1-es végeredménnyel ők jutottak az elődöntőbe, így az ötödik helyen végzett az udvarhelyi páros. A Medvés-Balázs páros az első fordulóban magabiztos győzelmet aratott egy konstancai páros ellen, a nyolcaddöntőt pedig szettelőnnnyel kezdték az első számú kiemelt Oprea-Chirita páros ellen. A többszörös román bajnok páros viszont tudott fordítani és nem adott esélyt a megleptésre, 3-1-re hozták a mérkőzést.